צפו בסטוריז שלנו

תסתדרו בלי

נקניקיות – כל הסיבות להפסיק לאכול אותן כבר עכשיו

אוהבים נקניקיות? סיכוי גבוה שתענו בחיוב. נקניקיות הן מאכל לאומי לא רשמי במדינות רבות וגם בישראל. הן זמינות וקלות להכנה ונקניקיה בלחמניה אהובה על ילדים ומבוגרים כאחד. אך נקניקיות הן גם מזון מזיק מאוד שעדיף שמלכתחילה לא תצרכו אותו. הנה כל הסיבות להספיק לאכול נקניקיות.

ממה נקניקיות עשויות?
נקניקיות מיוצרות מהחלקים הלא שמישים של תעשיית הבשר, כל מה שלא הייתם מעלים בדעתכם לאכול שלא כנקניקיה, אתם מכניסים לפה בתוך עיסת הנקניקיה הלא מזוהה.

נקניקיות מסייעות לסרטן!
מחקרים מדגימים כי רכיבי ותהליכי היצור של נקניקיות מזרזים סרטן. הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן מצאה שאכילה של 50 גרם בשר מעובד ביום או פשוט נקניקיה אחת, מעלה את הסיכוי לסרטן המגי הגס ב-18%. כמו כן הדבר מעלה את הסיכוי ללוקמיית ילדים ב- 950%! בנוסף לסרטן בשלפוחית השתן, סרטן השד וסרטן בבטן.

נקניקיות תורמות לבעיות לב!
מחקר שבוצע בקרב 37,000 גברים שוודים בגילאי 45 ל- 79 ללא רקע בבעיות לבביות, מצא שאכילת 75 גרם (כנקניקיה וחצי) ביום של בשר מעובד הכפילה את הסיכוי לבעיות לב ומוות עקב כך. בנקניקיות ישנם אחוזים גבוהים של שומן רווי ושומני טראנס שנחשבים למזיקים ושצריכה מוגברת שלהם גורמת לתחלואות ומחלות לב וכלי דם.

נקניקיות וסוכרת
נקניקיה ביום מעלה את הסיכוי לחלות בסוכרת ב25%!

לא תאמינו מה אנשים מצאו בתוך נקניקיות
גומיות, דג כסף, פלסטיק, גושי שיער, זכוכית, סכיני גילוח, חרקים, כפתורים, כדורים, איברים שונים של בעלי חיים, כל זה עלול להימצא בתוך הנקניקיה שלכם. במגזין time איגדו 38 דברים שאמריקאים מצאו בתוך הנקניקיות שלהם.

נקניקיות תמיד באות עם תוספות מזיקות!
ואם זה לא מספיק, קרוב לוודאי שאת הנקניקיות שלכם תאכלו עם מטבלים עתירי שומן וסוכר כמו קטשופ ומיונז ומוצרים משומרים (כמו מלפפון חמוץ משימורים).

נקניקיות גורמות לאלרגיות!
אחרי כל הרשימה הזו, בטח לא תופתעו שנקניקיות עלולות לגרום לאלרגיות שונות לאור שימוש בחומרים כמו טרטזין – צבע מאכל סינתטי (E-102) שנחשב לצבע המאכל המסוכן והמזיק ביותר וחומרים נוספים כמו ניטראט וניטריט.

תהליך ייצור הנקניקיות – לא לבעלי קיבה חלשה

מומלצי קריאה ↓

אתם אהבתם

רק תוכן
עדכני ומעניין בדיוק בשבילך

קראו גם