צפו בסטוריז שלנו

מה הכי קשה להפסיק?

7 הרגלי צריכה שמזיקים לבריאות ואתם חייבים להפסיק אותם

האויב הגדול ביותר של הבריאות שלנו הם ההרגלים המזיקים שפיתחנו לעצמנו. אספנו עבורכם 7 הרגלים מזיקים שאתם יכולים להפסיק ברגע זה. הצלחתם? שתפו אותנו.

1. התרחקו ממשקאות ממותקים
משקאות ממותקים הם בין המוצרים המשמינים והלא בריאים שאתם יכולים להכניס לגוף שלכם. זאת מאחר שהמוח שלנו לא מתייחס לקלוריות מסוכר נוזלי כפי שהוא מתייחס לקלוריות ממזון מוצק. לכן, כשאתם שותים משקאות ממותקים אתם צורכים למעשה יותר קלוריות. משקאות ממותקים הם בין הגורמים העיקריים להשמנת יתר, סכרת סוג 2, מחלות לב ושפע בעיות בריאות אחרות.

שימו לב שגם חלק ממיצי הפירות גרועים כמעט כמו משקאות ממותקים כיוון שהם יכולים להכיל לפעמים את אותה כמות סוכר. כמות האנטיאוקסידנטים הקטנה שלהם אינה מאזנת את נזקי הסוכר.

משקאות ממותקים - עדיף שתוותרו
משקאות ממותקים – עדיף שתוותרו

2. הימנעו מאוכל מעובד
מזון מעובד כמו ג'אנק פוד רע מאוד לבריאות שלנו. המזונות האלה הונדסו כדי להדליק את אזורי ההנאה במוח שלנו, גורמים לנו לאכול יותר ומעודדים התמכרות. הם לרוב דלים בסיבים תזונתיים וחלבונים אך עתירים בסוכר ושומנים ומספקים בעיקר קלוריות ריקות.

3. אל תשרפו את הבשר
לבשר יש מספר יתרונות בריאותיים, בעיקר ברמת החלבון הגבוהה שבו. אולם, צריבת יתר של בשר ושריפה שלו עלולה להוביל ליצירת תרכובות מסוכנות המעלות את הסיכון לסרטן. לכן חשוב שלא לצרוב את הבשר יתר על המידה.

4. עישון וצריכת אלכוהול
אם אתם מעשנים או צורכים אלכוהול בצורה מופרזת, טפלו בבעיה הזו בראש ובראשונה, דיאטה וכושר גופני יכולים לחכות. אם אתם אוהבים לצרוך אלכוהול, עשו זאת במתינות ושיקלו להמנע מכך לחלוטין אם אתם נוטים להגזים בשתייה.

הגיע הזמן להפסיק לעשן
הגיע הזמן להפסיק לעשן

5. סוכר הוא האויב
סוכר הוא אחד האוייבים הגדולים ביותר של ניהול אורח חיים בריא יותר וכמויות גדולות שלו עלולות לפגוע בבריאות באופן משמעותי. צריכת סוכר גבוהה מקושרת להשמנת יתר, סכרת סוג 2, התקפי לב וסוגים רבים של סרטן.

6. צמצמו צריכת פחמימות מעובדות
פחמימות מעובדות עוברות תהליכי עיבוד רבים המסירים מהן את הסיבים התזונתיים. הם בעלי ערך תזונתי נמוך ויכולים ליצור נזק בריאותי כשנצרכים בהגזמה. מחקרים מראים שפחמימות מעובדות קשורות לאכילת יתר וכמה מחלות מטבוליות.

7. המנעו משומן טראנס
שומני טרנס הם שומנים מזיקים מעשי אדם המקושרים בצורה חזקה למחלות לב. בעוד ששומני טרנס הוצאו מחוץ לחוק במדינות רבות בארה"ב, מזונות רבים עדיין מכילים אותם. לא מומלץ לרכוש מוצרי מזון המכילים שומן טראנס כמו נקניקיות.

יש לכם מה להוסיף לרשימה?

נושאים שקשורים לכתבה
מומלצי קריאה ↓
הסטוריז שלנו
מה דעתכם?

אתם אהבתם

רק תוכן
עדכני ומעניין בדיוק בשבילך

קראו גם