צפו בסטוריז שלנו

כל כך פשוט

10 עצות פשוטות לחיים בריאים יותר

העשור החדש שהחל זה מכבר גורם לרבים להרהר בהבטחות לשנה החדשה ובדרכים בהם יוכלו לשפר את אורח חייהם. רבים נוטים לזנוח במהרה את ההבטחות שנתנו לעצמם, לרוב עקב הצבת יעדים גדולים או כלליים מדי במקום התמקדות במשימות פשוטות ויום יומיות שישפרו את אורח החיים מבלי השקעה רבה מדי של כסף או זמן. אספנו רשימת שינויים קטנים אך מהותיים שישפרו את הבריאות שלכם ויעזרו לשינוי לצמוח.

1. איכלו פירות במקום ממתקים – ממתקים מכילים סוכר מעובד המזיק לגוף, פירות אמנם מכילים סוכר טבעי אך עדיין מועילים לבריאות בזכות כמות סיבים גבוהה שעוזרת לעכל את הסוכר לאט יותר.

2. ערכו קניות על בטן מלאה – מחקרים רבים הראו שאנשים שנשנשו לפני קניות בסופר קנו פחות מזונות לא בריאים, מאחר והקניות לא נעשו מתוך דחף רגעי של רעב.

3. לימדו לבשל – אתם לא באמת יודעים מה מכילה כל מנה שאתם מזמינים לארוחת הערב או אוכלים במסעדה. בישול בבית יעזור לכם להקפיד על שימוש במוצרים טבעיים ובריאים יותר, לצרוך פחות מזון מעובד, לחסוך כסף ולשפר את הדימוי העצמי שלכם.

4. עיברו לקפה שחור – מחקרים רבים הראו כי קפה טוב לבריאות שלכם, חלקם אף טענו כי שתייה של בין 3 ל-5 כוסות קפה ביום מעלה את תוחלת החיים. אם תפסיקו להשתמש בחלב, שמנת וסוכר בקפה שלכם, תחסכו קלוריות רבות ותביאו למקסימום את התועלת הבריאותית של הקפה.

5. החליפו את החמאה על הטוסט בממרח אבוקדו – אבוקדו הוא מקור טוב לשומנים בריאים ונחשב לסופר פוד עם מגוון רחב של ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים. בפעם הבאה שיתחשק לכם טוסט, ותרו על מריחה של חמאה מזיקה שמלאה בקלוריות ושומנים רווים והשתמשו במקום בממרח אבוקדו על יתרונותיו.

6. החליפו את הלחם הלבן בלחם מחיטה מלאה – בעוד לחם לבן נחשב כפחמימה ריקה, לחם מחיטה מלאה מכיל כמות גבוהה של סיבים תזונתיים הנחוצים למערכת העיכול ומאטים את ספיגת הסוכרים.

7. השתמשו בצלחות בצבע שונה מהמזון – על פי מחקר שפורסם ב-2012 ב-Journal of Consumer Reasearch, אנשים נוטים להעמיס יותר אוכל על צלחות שזהות לצבע המזון אותו הם אוכלים. לדוגמא, אם תגישו אפונה בצלחת ירוקה, סביר שתסיימו עם מנה גדולה יותר בצלחת ותצטרכו יותר קלוריות. לכן אם אתם מעוניינים לחסוך בקלוריות, הקפידו ליצור קונטרסט בין המזון לצלחת עליה הוא מוגש.

8. שתו הרבה מים – לשתיית מים מרובה יש יתרונות רבים – משמירה על מאזן נוזלים תקין בגוף ועד שיפור רמות האנרגיה שלכם. שתיית מים לפני ארוחה יכולה גם לסייע בתחושת השובע ולמנוע מכם לאכול כמות מזון גדולה מהרצוי ובכך לסייע בדיאטה ושמירה על משקל תקין. מחסור בשתייה יכול להוביל לשלל בעיות בריאותיות באיברי הגוף השונים ולהשפיע על עור הפנים.

9. הגבירו את הקצב – עושים הליכות באופן קבוע? זמן להגביר את הקצב. מחקר מ-2013 שנערך בקרב 40 אלף אנשים העוסקים בהליכה באופן קבוע מצא שמי מהמשתתפים שנהג ללכת לאט יותר היה בסיכון גבוה למוות מאשר אלו עם קצב מוגבר של הליכה.

10. חנו רחוק יותר מהעבודה (או רדו תחנה אחת לפני מהתחבורה הציבורית) – שיטה קלה להכניס פעילות גופנית לשגרה היומית שלכם. נסו לחנות רחוק יותר ממקום העבודה, גם אם יש לכם מקום חנייה משלכם ממש מתחת למשרד או רדו מהאוטובוס או הרכבת תחנה אחת לפני מקום העבודה. ההליכה שורפת קלוריות ומחזקת את העצמות והפעילות הגופנית לא טובה רק לגוף שלכם, אלא גם לבריאות הנפשית.

מומלצי קריאה ↓

אתם אהבתם

רק תוכן
עדכני ומעניין בדיוק בשבילך

קראו גם